dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
MT Højgaard indgår milliardkontrakt med DSB om togværksted
Entreprenørvirksomheden MT Højgaard har vundet en række kontrakter med DSB om opførelsen af nye værksteder rundt om i landet. (Arkivfoto.)
Foto: Martin Dam Kristens, MT Højgaard/Ritzau Scanpix

MT Højgaard indgår milliardkontrakt med DSB om togværksted

MT Højgaard har indgået en betinget kontrakt med DSB om opførelsen af et togværksted i Næstved.
12. AUG 2022 13.02

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.