dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Svendborg på vej til at droppe ud-af-huset-byrådsmøder
Alle byrådsmøder i Svendborg bør holdes i og streames fra byrådssalen, fordi det er billigst, mener udvalg.
Foto: Screenshot fra seneste byrådsmøde

For dyrt:
Svendborg på vej til at droppe ud-af-huset-byrådsmøder

Prisen for at livestreame fra møder uden for rådhuset er så høj, at det ikke er prisen værd, mener Svendborg-udvalg.

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.