dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Køge Bugt-kommuner henter argument i EU-direktiv i kamp mod kunstige erhvervsøer
Ni kunstige erhvervsøer ved Avedøre er planen, som bl.a. Hvidovre Kommune står bag.

Køge Bugt-kommuner henter argument i EU-direktiv i kamp mod kunstige erhvervsøer

Ny videnskabelig rapport: Etablering af ni kunstige øer i Køge Bugt kan være i strid med både national og international miljølovgivning.

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.