dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Forsvarets gummibådsproblemer fortsætter med annullering af indkøb
Forsvarets gummibåde skal være i orden, har forsvarsminister Troels Lund Poulsen (V) tidligere slået fast. Men der er fejl på en række nyindkøbte. (Arkivfoto). - Foto: Keld Navntoft/Ritzau Scanpix

Forsvarets gummibådsproblemer fortsætter med annullering af indkøb

En række fejl og mangler på indkøbte gummibåde gør nu, at styrelse annullerer indkøbet.  
24. APR 2024 8.48

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.