dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Viborg brugte dæknavne til Apple

KORT NYT
24. FEB 2015 14.16

VIBORG: At få Apple til Viborg har krævet hårdt, ihærdigt og ikke mindst meget diskret arbejde. Så diskret, at kun en meget snæver og lukket kerne i kommunen har vidst, hvem og hvad de arbejdede med, skriver Viborg Stifts Folkeblad. Kun forhenværende borgmester Søren Pape Poulsen (K), hans efterfølger Torsten Nielsen (K), kommunaldirektør Lasse Jacobsen samt udviklingsdirektør Kristian Brøns Nielsen har vidst, at det var it-giganten Apple, der var på vej.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/viborg-brugte-daeknavne-til-apple

GDPR