dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Alt for mange udbud holdes midt i sommerferien

Dansk Erhverv opfordrer de offentlige ordregivere til at blive bedre til at planlægge deres udbud, til gavn for både det offentlige og det private erhvervsliv
9. JUL 2014 12.30

Det offentlige holder i disse uger ferie. Men lige før de smuttede, nåede de at annoncere en masse udbud - det blev til i alt 217 udbud i de to første uger af skolernes sommerferie i 2014. Samtidig har de lagt fristen for afgivelse af tilbud i sommerferien.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/alt-for-mange-udbud-holdes-midt-i-sommerferien

GDPR