dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Jobcentre ramt af it-koks

38 fejl og driftsforstyrrelser på fire måneder på it på Jobcentrene. Heraf 19 alene i november
KORT NYT
3. DEC 2012 14.15

Det viser en optælling af fejlmeddelelser foretaget af Avisen.dk. Oveni kommer et ukendt antal fejl i kommunernes egne it-systemer.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/jobcentre-ramt-af-it-koks

GDPR