dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Madleverandør i Assens er gået konkurs

KORT NYT
26. JAN 2017 6.53

ASSENS: En madleverandør med navnet Selskab af 20. januar 2017 Aps (tidligere Marcussens Hotel af 2014 Aps), der leverer mad ud til 22 borgere i Assens, er gået konkurs, oplyser Assens Kommune.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/madleverandor-i-assens-er-gaet-konkurs

GDPR