dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Foto: Colourbox
Prisen for 'Danmarks bedste udbud' gik til Odense for et udbud af inkontinensbleer
5. NOV 2012 14.38

I bedste Hollywood-stil, med overlevering af en lukket kuvert fra en flot kvinde i bronzekjole, har formanden for Udbudsrådet Jørgen Lindegaard netop kåret Odense som vinder af 'Danmarks bedste udbud' 2012.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/odense-vinder-udbudspris

GDPR