dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Foto: Mathias Christensen, Polfoto.

Tilliden til Bios er indtil videre erstattet af kontrol

Vagtplan for denne uge og næste uge er på plads og godkendt. I resten af september er der stadig huller, men ikke ret længe, forsikrer regionen
31. AUG 2015 5.58

SYDDANMARK: Denne uge, med start i morgen tirsdag, er der en vagtplan, og i næste uge er der også en. Men efter da døjer Bios stadig med huller i vagtplanen. Det er status efter en hektisk weekend, hvor Region Syddanmark var på nippet til at opgive samarbejdet med Bios, efter at tilliden til selskabet led et knæk på grund af urigtige oplysninger om netop vagtplanen.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/tilliden-til-bios-er-indtil-videre-erstattet-af-kontrol

GDPR