dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Falck fortsætter i Køge

Falck vandt udbud om Køges redningsberedskab. Køge Kommune fortsætter med at drive depot for genbrugshjælpemidler
KORT NYT
25. JAN 2013 7.06

KØGE: Falck skal fortsat slukke brande i Køge. Kommunen har haft sit redningsberedskab i udbud, og her kom Falck med det bedste bud. Byrådet har derfor besluttet, at Falck skal fortsætte med at stå for redningsberedskabet i samarbejde med den kommunale del af beredskabet, Brand & Redning.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/falck-fortsaetter-i-koege

GDPR