dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Foto: Colourbox

Randrusianerne er digitale – og vilde med det

Flere end 10.000 har indtil nu benyttet en personlig indgang til kommunens digitale univers
13. JUN 2012 6.17

RANDERS: Randers Kommunes digitale univers for borgere, 'MitRanders', er en stor succes. Målet for kommunen var, at 10.000 borgere skulle logge sig ind på 'MitRanders' inden sommerferien. Det mål er nu nået og endda lidt til. Ind til videre har 10.661 borgere logget ind på 'MitRanders'. Det oplyser kommunen.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/randrusianerne-er-digitale-og-vilde-med-det

GDPR