dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Rengøringsfirma fortsætter trods betalingsstandsning

Selv om Absolut Rengøring har opgivet al rengøring i Viborg Kommune og er på vej mod betalingsstandsning, fortsætter selskabet med at gøre rent i andre kommuner
13. NOV 2014 6.14

Det omstridte selskab havde kontrakt med Viborg Kommune frem til april men har nu trukket sig fra alle opgaver og fritstillet alle medarbejdere, fordi selskabet er i betalingsstandsning. Det oplyser både Viborg Kommune og Absolut Rengøring.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/rengoeringsfirma-fortsaetter-trods-betalingsstandsning

GDPR