
NORDJYLLAND: For knap et år siden besluttede alle nordjyske kommuner og Region Nordjylland at indgå et samarbejde om at udbyde hjemmearbejdspladser og internetforbindelser i forbindelse med telesundhed og lignende. Men de 11 nordjyske kommuner og regionen må nu se i øjnene, at udbuddet, der skulle skabe hurtigere internet i hele Nordjylland, ikke har modtaget bud overhovedet, lyder der fra Frederikshavn Kommune.
Nyheder er værd at betale for
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.